آموزش مخفی کردن قیمت محصولات ناموجود در ووکامرس

روش 1 : مخفی کردن قیمت با استفاده از فیلتر های ووکامرس

در روش اول، قصد داریم از فیلتر های ووکامرس بهره بگیریم و کاری کنیم که قیمت محصولات به اتمام رسیده، چه در لیست محصولات و چه در صفحه ی خود محصول، به نمایش در نیاید. برای این کار کافی است کد زیر را به فایل functions.php قالب خود و یا افزونه ای طراحی شده مخصوص سایتتان اضافه کنید.

پس از اضافه کردن کد بالا به سایتتان، خواهید دید که دیگر اثری از قیمت محصولات ناموجود در سایت دیده نمیشود.

روش 2 : مخفی کردن قیمت با استفاده از استایل CSS

روش دوم روشی کاملا ساده است. در این روش از استایل های CSS برای مخفی کردن قیمت و تعداد محصولات ناموجود در سایت کمک گرفته ایم. برای استفاده از این روش کافی است که دو خط کد زیر را به فایل استایل سایتتان در محل دلخواه اضافه کرده و یا در بین کدهای استایل سفارشی قالبتان قرار دهید (از طریق پنل تنظیمات قالب و یا با مراجعه به بخش css اضافی در سفارشی ساز قالب در پنل مدیریت وردپرس) :

این روش هرچند به درستی کار کرده و قیمت محصولات ناموجود را در سایت شما مخفی میکند اما یک نقطه ضعف دارد. ضعف این روش این است که در واقع قیمت محصول هنوز در کد سایت شما موجود است و هر شخصی با نگاه به سورس سایت شما میتواند قیمت را مشاهده کند. کد های بالا صرفا باعث میشوند که هرچند قیمت در سورس سایت موجود است، ولی در حالت گرافیکی سایت به کاربران نشان داده نشود.

روش 3 : مخفی کردن قیمت با سفارشی سازی تمپلیت های ووکامرس

روش سوم روش جالبی است. این روش قیمت محصول را در لیست محصولات مخفی نخواهد کرد اما به شما اجازه میدهد که در صفحه ی تکی محصولات ناموجود، پیغام دلخواه خود را بجای قیمت محصول به مشتریان خود نشان دهید. بنابراین ترکیب این روش با روش اول به نظر منطقی میرسد و میتواند شما را به نتایج ایده آلی برساند.

برای استفاده از این روش باید ابتدا در فولدر قالب خود به زیر فولدر woocommerce مراجعه کرده و سپس به زیر فولدر single-product بروید. یعنی مسیر زیر :

yourtheme/woocommerce/single-product

در مسیر بالا، منظور از yourtheme نام قالب شماست. اگر در قالبتان این مسیر را پیدا نکردید، نگران نباشید. (مثلا هرچند امکان استفاده از ووکامرس در قالب Twenty Seventeen وجود دارد ولی این قالب فاقد مسیر بالاست) در چنین حالتی کافی است که خودتان این مسیر را در قالبتان ایجاد کنید. پس از مراجعه به این مسیر یک فایل با نام price.php در این آدرس ساخته و کد زیر را در آن قرار دهید (دقت کنید که اینکودینگ فایل utf-8 باشد در غیر این صورت امکان استفاده از زبان فارسی در آن میسر نخواهد بود) :

تغییرات را در فایل ذکر شده ذخیره کنید. حالا اگر به صفحه ی محصولی که موجود نیست مراجعه کنید (یعنی خود محصول را باز کنید) خواهید دید که بجای قیمت محصول، عبارت “تماس بگیرید” به نمایش گذاشته شده است. شما میتوانید این پیام را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید. برای این کار کافی است که در خط 11 کد بالا، بجای عبارت تماس بگیرید، عبارت دلخواه خود را قرار دهید.

از این روش میتوانید به صورت ترکیبی در کنار روش 1 استفاده کنید اما امکان استفاده همزمان آن با روش دوم وجود ندارد. در واقع اگر از این روش در کنار روش 1 استفاده کنید دو اتفاق رخ خواهد داد. اول اینکه قیمت محصول ناموجود، در لیست محصولات نشان داده نخواهد شد و دوم اینکه در صفحه محصول ناموجود، پیام دلخواه شما بجای قیمت برای مشتریان به نمایش در خواهد آمد.

سخن پایانی

در بالا 3 روش متنوع را برای مخفی کردن قیمت محصولات ناموجود در ووکامرس و سفارشی کردن نحوه نمایش قیمت برای این نوع محصولات به شما آموزش دادیم. طبق روال همیشه به شما توصیه میکنم که پیش از ویرایش فایل های سایت و قالب خود، اقدام به تهیه بکاپ از آنها بکنید تا در صورت بروز هر نوع مشکل، امکان بازگردانی سایتتان به حالت قبل برای شما به سادگی میسر باشد.

M.EpiCure

مدیر سایت هستم ... علاقه مند به طراحی و توسعه وب, برنامه نویس خسته

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهارده =